SILESIA SUPER LIGA

To był mecz rundy

W tej kolejce doszło do meczu określanego jako mecz rundy.

Pozycje oraz dyspozycje drużyn pozwoliły na formułowanie takiego stwierdzenia. Brutalna rzeczywistość, jaką zafundował drużynie SAINT GOBAIN zespół, DREWNEXU pozostanie na długo w pamięci tych pierwszych. Sędzia spotkana Henryk Kurek dobrze powadził spotkanie.

Katem okazał się świetnie dysponowany tego dna KAMIL KMIECIK,

który strzelił 7 bramek,co pozwoliło mu wysunąć się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Zespół SAINT GOBAIN dzielnie trzymał się do piątej minuty spotkania,potem sytuacja potoczyła się bardzo szybko i bramkarz SAINT GOBAIN, co rusz wyciągał piłkę z siatki. Poproszony o komentarz pomeczowy – manager SAINT GOBAIN - Dariusz SIUDYKA stwierdził cyt.:”zespół potrzebuje jeszcze dwóch lat, aby skutecznie rywalizować z DREWNEXEM

W meczu KSAWERY z FIEGE zobaczyliśmy sporo bramek, kontrowersyjnych decyzji sędziowskich i zespół FIEGE, który wreszcie występuję w optymalnym składzie. Wynik nie do końca jest sprawiedliwy wygrała drużyna lepiej dysponowana tego dnia.

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w spotkaniu zespołów JUTRZENKA z PLASTICS FC.
Jutrzenka objęła prowadzenie w 11minucie i od tego momentu dała się zepchnąć do obrony a zespół PLASTICU nie potrafił strzelić bramki. Udało się to dopiero w 28 minucie a całkowita zagłada nastąpiła w minucie 29. Nic dziwnego, że trener JUTRZENKI Marcin Marcinek był załamany ….

Spotkanie LAMBER - MELVIT,
było przeciętnym spotkaniem z dużą ilością niewykorzystanych sytuacji –szczególnie przez zespół MELVITU. Wygrała drużyna dojrzalsza..

W zamykającym meczu piąta kolejką zespół METALEXU pokonał grającą drugi mecz dzisiejszego dnia drużynę FIEGE 3-1.